Sunumlarım

Yayınlar

Hakkımda

Makaleler

Toastmasters

  • PDF

toastmasters logoToastmaster iletişim ve liderlik geliştirme misyonu ile hareket eden bir oluşum. Türkiye'nin de yer aldığı birçok ülkede faaliyet gösteriyor. Heryıl düzenlediği bir yarışma ile çeşitli konuşmacıların seçtikleri temalar ile konuşmalar yapmasına olanak sağlıyor ve bize de oldukça güzel konuşmalar izleme fırsatını sunuyor. Toastmasters web sitesine http://www.toastmasters.org/ adresinden ulaşabilirsiniz. Aşağıda yer alan konuşmalar ise Toastmasters konuşmaları arasından seçtiğim oldukça keyifli sunumlar;

Şehirler büyüdükçe biz küçülüyoruz...

  • PDF

cityKüçük şehirlerde yaşayan insanların vücut dillerini dikkat ile inceleyin. Kolları daha açık, vücut hareketleri daha salınımlıdır. Dururken ve hareket ederken daha çok alan kullanırlar. Oysaki büyük şehirlerde hareketler küçüktür, kollar vücuda bitişiktir. Vücut duruşları ince , yürüyüşler ise tek bir çizgi üzerindedir. Büyük şehirlerin, insanları küçülür ve daha az yer kaplar. Daha küçük yaşam alanlarına adapte olmayı öğrenir.

Bize Hep Aynı Olmak Öğretildi

  • PDF


elmalarNe zaman kendimiz olmak istesek, ne zaman farklı bir şey yapmaya kalksak ve ne zaman bize çizilen yolun dışına çıkmak istesek hep bir engelle karşılaştık. Bize hep aynı olmak öğretildi! 

TED Talks

  • PDF

tedTED, Yaymaya değer fikirler sloganı ile yola çıkmış olan platform. Bugün oldukça popüler olan bu oluşum her yıl düzenlediği sunum programları ile yaymaya değer fikirlerin dile getirilmesine vesile oluyor. Zaman içerisinde oldukça prestij sahibi olan oluşum bugün farklı konularda gerçekten izlemeye değer sunumlara ev sahipliği yapıyor. TED bu sunumların tekrar izlenebilmesi için kendi web sitesi üzerinden tüm sunumlara erişim imkanı da sağlıyor. TED'in kendi en iyiler bölümleri haricinde forumlarda da birçok kullanıcı kendi en iyiler listelerini ortaya koyuyor. Benimde izlemeye değer küçük bir listem var;

Modern Zaman Hikayesi

  • PDF

storySofraya oturur oturmaz rakı şisesine dikti gözlerini. Hızlıca bir duble doldurdu ve çabucak bitirdi. Hemen ardından bir duble daha. Çocukluk arkadaşıydı karşısındaki, o kadar çok anı biriktirmişlerdi ki beraber. Sanki üç gün üç gece soluksuz konuşacak gibilerdi. Arkadaşı başladı ilkin. Keyifle birşeyler anlatıyordu. Oda eşlik etmek istiyordu, uzun süre olmuştu, özleşmişti. Fakat gözünü birkez dikmişti şişeye. Aklı fikri oradaydı bitir diyordu içinden bir ses, bitir şu şişeyi. O sesi bir türlü susturamadı. Keyif almaksızın hızlı hızlı içmeye başladı. Bir süre sonra şişeyi bitirdi. İçinde anlamsız bir zafer duygusu uyandı. Taki arkadaşının sorusuna kadar:

Page 2 of 3